CESTOPISNÉ PROGRAMY

V súčasnosti uvádzame vo Hviezdnej sále tieto cestopisno-relaxačné programy:

Na streche sveta

Cestopisný a oddychový program vás pozýva na virtuálnu cestu do vzdialených končín v okolí najvyššieho pohoria sveta. Odletíme z európskeho letiska aby sme pristáli v nepálskom Káthmandú, kde strávime noc a odkiaľ sa následne vydáme s batohom na chrbte k najvyšším končiarom planéty. No a nocuje sa v stanoch alebo u pohostinného domáceho obyvateľstva...

 

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 33 minút

 

 

 

 

 

 
Aotearoa – krajina veľkého bieleho oblaku 

O Novom Zélande sa hovorí ako o "najmladšej" krajine na svete. Je to preto, že jeho územie bolo Európanmi objavené ako jedno z posledných v polovici 17. storočia a osídlené až o storočie neskôr. Ponorte sa spolu s nami za spevu Maoriov, pôvodných obyvateľov krajiny, do jeho histórie, spoznajte jeho prírodné a kultúrne dedičstvo, zoznámte sa s krásami, zaujímavosťami a hlavne inšpirujte pri vlastnom objavovaní neprebádaných kútov našej planéty.

 

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 40 minút

 

 

 

 

 

 

 Maurícius

Predstavujeme vám nádherný ostrov v Indickom oceáne, ktorý je nielen najhustejšie obývanou krajinou Afriky, ale aj prekvapivo rozvinutou krajinou, kde v harmónii vedľa seba žijú ľudia rôzneho pôvodu i náboženstiev. Zoznámte sa s jeho históriou a umením, objavte pre seba jeho krásy. Možno nájdete odpoveď, prečo práve tento kút sveta býva často považovaný za raj na Zemi...

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 30 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 


Japonsko

Japonsko - časť sveta vzdialená a dlhé storočia pre Európanov nedostupná. Vyberte sa s nami na ďaleký východ za krásami tejto ostrovnej krajiny, spoznajte jej slávnu i pohnutú históriu, jej obyvateľov - ľudí ako my, no predsa v mnohom takých odlišných.

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 41 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 


Za krásami a múdrosťou arabského sveta

Polhodinový relaxačný program, ktorý nás prevedie nehostinnými púšťami aj nebývalo rozvinutými metropolami severovýchodnej Afriky a Arabského polostrova. Podmanivú cestu slnkom zaliatymi končinami spestruje orientálna hudba a citáty arabských prísloví.

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 33 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 

 
odporúčaná veková hranica grafické rozlíšenie programu celooblohová "fulldome" projekcia
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
12 °C