HUDOBNÉ A RELAXAČNÉ PROGRAMY

V súčasnosti uvádzame vo Hviezdnej sále tieto hudobno-relaxačné programy:

Kolobeh

Deň a noc, svetlo a tma; jar, leto, jeseň, zima... Zrod a zánik i prchavé okamihy zachytávajúce neopakovateľnú krásu prírody v oddychovom filme Erica Freemana.

Produkcia: Eric Freeman

Dĺžka: 6 minút

 

 

 

 

 
Čakajúci v diaľavách

Staňte sa vesmírnym cestovateľom, ktorý sa túla nekonečným priestorom kozmu a skúma všetko čo objavuje v jeho čiernej prázdnote. Jeho pohľad sa však nakoniec obracia do vlastného vnútra so zistením, že tak, ako sme súčasťou vesmíru okolo nás, sami sme nekonečným a jedinečným vesmírom...

 

Produkcia: Museum of Science Boston

Dĺžka: 12 minút

 

 

 

 

 

 

Vesmírna galéria

Krátky film nám sprostredkuje pohľady do milióny svetelných rokov vzdialeného vesmíru, tak ako ich nasnímal Hubblov vesmírny ďalekohľad na obežnej dráhe okolo Zeme. Tento unikátny prístroj, pracujúci vo vesmíre od roku 1990 nám priniesol mnoho fascinujúcich záberov a stal sa jedným z najdôležitejších ďalekohľadov v dejinách astronómie. Program je mozaikou tých najkrajších záberov podfarbených hudbou bez slov, ktoré vám spolu predstavia krásu a dokonalosť prírody v jej vlastných výtvoroch.

 

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 26 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

Mike Oldfield - Majster tisícich plejbekov

Jedna z najzaujímavejších postáv art-rockovej a populárnej hudby 20. storočia. Nesmrteľnú slávu si získal už ako mladík debutom Tubular Bells. O jeho zaujímavej osobnosti i plodnej skladateľskej dráhe rozpráva ďalší zo série hudobných programov s podtitulom "Majster tisícich plejbekov".

     

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 65 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 

J. M. Jarre - Hudba z budúcnosti

Jean Michel Jarre - jeden z priekopníkov avantgardnej syntetizérovej hudby známy gigantickými audiovizuálnymi show je ďalším z neprehliadnuteľných hudobníkov, ktorých vám predstavujeme v sérii hudobných a relaxačných programov. Zoznámte sa s jeho netradičnou hudbou a hviezdnou hudobnou kariérou.

  

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 50 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 

Dežo Ursíny - Modrý vrch

Dramaturg, hudobník, filmár, charizmatická a neviditeľná postava slovenskej rockovej scény, kontroverzná osobnosť začínajúca v „beatlesáckom“ opojení počiatku 60-tych rokov, neskôr mapujúca prvé pevniny slovenského artrocku a v neskoršej tvorbe nachádzajúca svoju stabilnú cestu na dve desaťročia v unikátnom hudobno-poetickom spojení s majstrom slova Ivanom Štrpkom.

  

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 80 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 
Vangelis - Hudobník bez obmedzení 

Milovníci kvalitnej hudby iste ocenia podrobný pohľad do “kuchyne” klávesového mága a osobitého gréckeho hudobného skladateľa - VANGELISA. Program Vangelis - hudobník bez obmedzení vás prevedie životom a pestrou hudobnou kariérou jedného z najoriginálnejších a najvplyvnejších umelcov 20. storočia.

  

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 60 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 Za dverami modrého sveta

Hudobno-relaxačný program je venovaný opäť Vangelisovi, konkrétne jeho albumu Oceanic. Priradením rôznych náladových obrázkov z hlbín mora v rôznych končinách sveta sme tejto kolekcii upokojujúcich skladieb prepožičali aj vizuálnu stránku. Obdivujte s nami krásu koralov, nebezpečné žraloky či pohrebiská vrakov lodí na dne hlboko pod morskou hladinou.  

 

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 30 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 


odporúčaná veková hranica grafické rozlíšenie programu celooblohová "fulldome" projekcia
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
12 °C