AKTUÁLNY PROGRAM

AKO SA DOSTAŤ NA PROGRAM
V každom prípade treba byť vopred objednaný. A ako na to?
Máte na výber z dvoch možností:

1. Rezervácia individuálneho vstupu na dohodnutý čas pre skupiny do 12 osôb na telefónnom čísle 045/6700 888. Podmienky nájdete v tomto odkaze.

2. Elektronická rezervácia vstupenky na konkrétne podujatie prostredníctvom nášho rezervačného systému. Je možné ho uskutočniť príslušným odkazom pri každom z plánovaných podujatí na tejto stránke. Po obdržaní potvrdzujúceho emailu sa u nás v pokladni preukážete kódom a zakúpite si vstupenku. Vstupenku je možné zakúpiť najneskôr 10 minút pred začiatkom predstavenia.

Vstup na podujatie bez rezervácie umožníme iba v prípade, že zostanú voľné miesta do naplnenia maximálnej kapacity.

Dovolíme si vás taktiež informovať, že pri pobyte v našich priestoroch treba v zmysle platných nariadení dodržiavať nasledovné protiepidemiologické opatrenia.

Bližšie informácie radi poskytneme na telefónnom čísle 045/6700 888.

PLANETÁRIUM DEŤOM
streda 3. júna 2020 o 16:00 h
Srdečne Vás pozývame, v stredu na Planetárium deťom o 16:00 h, kde vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

So zvieratkami o vesmíre

Na okraji lesa sa stretli štyria kamaráti - ježko, zajac, krtko a sova, aby odhalili záhadu obrovských plameňov na oblohe. Možno by sa hádali dodnes, keby nestretli figliara - myšiaka a spolu začali spoznávať vesmír... V rozprávke odhalíme ako ľudia lietajú do vesmíru, alebo ktoré planéty spolu s našou obiehajú okolo Slnka.

V ďalšom programe si za priaznivého počasia pozriete na oblohu v kupole za upravených podmienok so sprievodným slovom odborného pracovníka.

Program odporúčame pre 4 až 8 ročné deti a zároveň upozorňujeme, že podmienkou vstupu je vopred rezervovaná vstupenka.
PLANETÁRIUM DEŤOM
piatok 5. júna 2020 o 17:00 h
Srdečne Vás pozývame, v piatok na Planetárium deťom o 17:00 h, kde vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

Dobrodružstvá Rosetty a Philae

Vesmírna sonda Rosetta a pristávací modul Philae nás pozývajú na dlhú dobrodružnú cestu do našej Slnečnej sústavy. Prežijeme s nimi veľa zaujímavého a nakoniec pristaneme na povrchu jednej z komét. Spoločne ho preskúmame a dozvieme sa, aké tajomstvá dokáže výskumná dvojica na tomto telese odhaliť a zaslať k nám na Zem.

V ďalšom programe si za priaznivého počasia pozriete na oblohu v kupole za upravených podmienok so sprievodným slovom odborného pracovníka.

Program odporúčame pre deti od 6 rokov a zároveň upozorňujeme, že podmienkou vstupu je vopred rezervovaná vstupenka.
VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 5. júna 2020 o 20:00 h
Srdečne Vás pozývame, v piatok na Večer pod hviezdnou oblohou o 20:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

Zo Zeme do vesmíru

Túžba porozumieť vesmíru začala kedysi dávno pri táborových ohňoch, odkiaľ sa naši predkovia s úžasom a pokorou pozerali na nočnú oblohu. Snaha pochopiť ho patrí k odvekým cieľom ľudského poznania. Avšak len nedávno sme začali lepšie rozumieť nášmu miestu v nesmiernom kozme. Pozývame vás na cestu nebeských objavov od teórií hvezdárov starovekého Grécka až po súčasný výskum vďaka najmodernejším obrím teleskopom.

Po filme vás vo Hviezdnej sále prevedieme pestrým svetom súhvezdí a ďalších objektov na večernej oblohe nasledujúcich dní.

Za priaznivého počasia nasleduje pozorovanie objektov večernej oblohy v kupole za upravených podmienok so sprievodným slovom odborného pracovníka.

Večerný program odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov a zároveň upozorňujeme, že podmienkou vstupu je vopred rezervovaná vstupenka.
NÁŠ VIRTUÁLNY PROGRAM
V uplynulých týždňoch sme náš program významne posilnili aj vo virtuálnom priestore. Výber toho najdôležitejšieho z odborno-populárnych článkov, virtuálnych výstav, autorského čítania sci-fi, komentovaných prehliadok oblohy a pod., si môžete prezrieť v tomto odkaze.

ZBERATEĽSKÉ NÁLEŽITOSTI SÚVISIACE S M. HELLOM
Pri príležitosti nedávneho 300. výročia narodenia Maximiliána Hella boli vydané dve zaujímavé zberateľské náležitosti pripomínajúce toto výročie.

Národná Banka Slovenska vydala striebornú euromincu v hodnote 10 €. Podrobnosti sa dozviete na stránkach NBS, kde nájdete aj zoznam oprávnených predajcov.

Slovenská pošta vydala poštovú známku v hodnote 0,65 €. Tlačovú správu k tejto udalosti si môžete prečítať v tomto odkaze.

KHaP MH ponúka v tejto súvislosti na predaj obálku so známkou a pečiatkou s motívom tejto významnej osobnosti. Zberateľskú obálku je možné zakúpiť v našich priestoroch v pracovných dňoch od 08:00 do 15:00 h a jej cena je 5 €.

Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás