AKTUÁLNY PROGRAM
VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 18. mája 2018 o 20:00 hod
V rámci Európskych solárnych dní bude večerný program v planetáriu mimoriadne venovaný našej najbližšej hviezde - Slnku.

Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime programy:

Neuveriteľné Slnko a Výprava za Slnkom

Slnko je naša najbližšia a najdôležitejšia hviezda. Astronómovia preto vkladajú veľa úsilia do jej štúdia, pretože nám to pomáha pochopiť všetky ostatné hviezdy na oblohe. Predstavenie hľadá čo vieme o našej fascinujúcej hviezde. Je zamerané hlavne aktivity súvisiace s magnetickým poľom, ako sú slnečné škvrny a úniky koronálnej hmoty, ktoré môžu spôsobiť krásne polárne žiare, ale tiež môžu byť potenciálne deštruktívne nielen pre zemskú atmosféru a magnetické pole chrániace všetok život na Zemi, ale aj pre astronautov a satelity.

Po skončení filmov vám lektor priblíži jarnú oblohu, pomôže vám zorientovať sa medzi jej súhvezdiami a oboznámi vás aj s aktuálnou polohou nebeských telies.

V druhej časti večera si za priaznivého počasia na vlastné oči pozriete objekty večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad s výkladom nášho odborného pracovníka.

EURÓPSKE SOLÁRNE DNI V ŽIARSKOM PLANETÁRIU
30. apríl - 18. máj 2018
Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella sa pravidelne zapája do Európskych solárnych dní, ktoré budú tento rok na Slovensku prebiehať v dňoch 30. 4. - 18. 5. 2018. Pri tejto príležitosti sme v tomto čase pre našich návštevníkov pripravili:

- pravidelný piatkový program pre verejnosť 4. a 18. mája 2018 venovaný Slnku

- bezplatnú 15 minútovú prezentáciu na solárnej terase pre nahlásené exkurzie zo základných a stredných škôl

- malý "solárny" darček pre nahlásené exkurzie z materských škôlAj tento rok sme sa zapojili do projektu KULTÚRNE POUKAZY 2018. V prípade záujmu si tak môžete u nás až do 12. novembra 2018 uplatniť nárok na zaplatenie vstupného prostredníctvom kultúrnych poukazov.


Tešíme sa na stretnutie v našich priestoroch
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Dokumenty a linky

Počasie u nás:
17 °C