AKTUÁLNY PROGRAM
PLANETÁRIUM DEŤOM
piatok 24. máj 2019 o 17:00 h
Pravidelný program venovaný deťom pokračuje v piatok 24. mája 2019 o 17:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

So zvieratkami o vesmíre

Na okraji lesa sa stretli štyria kamaráti - ježko, zajac, krtko a sova, aby odhalili záhadu obrovských plameňov na oblohe. Možno by sa hádali dodnes, keby nestretli figliara - myšiaka a spolu začali spoznávať vesmír...
V celokupolovej - fulldome rozprávke pre deti odhalíme ako ľudia objavujú vesmír, alebo ktoré planéty spolu s našou obiehajú okolo Slnka.

V druhej časti programu preberieme s deťmi v UFO sále čo už vedia o vesmíre. Program je vhodný pre deti od 5 do 9 rokov.

VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 24. máj 2019 o 20:00 h
Náš pravidelný Večer pod hviezdnou oblohou pokračuje najbližší piatok o 20:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

Dva malé kúsky skla

Galileove pozorovania ďalekohľadom spôsobili revolúciu, ktorá navždy zmenila náš pohľad na vesmír, naše miesto v ňom a pokračuje už vyše štyri storočia. Dnes už môžeme bežne, tak ako Galileo, pozorovať oblohu cez malé teleskopy a nadchnúť sa jej pôvabmi. V našom filme vás zavedieme medzi súčasných amatérskych pozorovateľov a spolu s nimi objavíte divy a krásy, ktoré vám dokážu sprostredkovať aj malé ďalekohľady. Zoznámite sa aj s vedcami, ktorí nám tento pohľad umožnili.

Po skončení filmu vám lektor priblíži jarnú oblohu, pomôže vám zorientovať sa medzi jej súhvezdiami a oboznámi vás aj s aktuálnou polohou významnejších nebeských telies.

V druhej časti večera si za priaznivého počasia na vlastné oči pozriete objekty večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad s výkladom nášho odborného pracovníka.

Večerný program odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov.

CESTOPISNO-RELAXAČNÝ PROGRAM
štvrtok 30. máj 2019 o 19:00 h
Vo Hviezdnej sále uvedieme program:

Maurícius

Predstavíme vám nádherný ostrov v Indickom oceáne, ktorý je nielen najhustejšie obývaným štátom Afriky, ale aj prekvapivo rozvinutou krajinou, kde v harmónii vedľa seba žijú ľudia rôzneho pôvodu i náboženstiev. Zoznámte sa s jeho históriou a umením, objavte pre seba jeho krásy. Možno nájdete odpoveď, prečo práve tento kút sveta býva často považovaný za raj na Zemi...

Program doplní fulldome oddychová projekcia krás blízkeho i vzdialeného vesmíru.

Cestopisno-relaxačné pásmo odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov.

POZORUJTE MEDZINÁRODNÚ VESMÍRNU STANICU ISS
od 17. mája 2019
Od piatku 17. mája 2019 nastávajú večer opäť priaznivé podmienky na pozorovanie Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS z nášho územia. Viac informácií o časoch pozorovateľnosti nájdete v tomto odkaze.
KULTÚRNE POUKAZY 2019
Aj tento rok sme sa zapojili do projektu KULTÚRNE POUKAZY 2019. V prípade záujmu si tak môžete u nás až do 15. novembra 2019 uplatniť nárok na zaplatenie vstupného prostredníctvom kultúrnych poukazov.

Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
12 °C