AKTUÁLNY PROGRAM
DENNÝ VSTUP DO PLANETÁRIA POČAS PRÁZDNIN
24. - 27. február o 13:00 h
V čase jarných prázdnin môžete využiť denný vstup na program do planetária, ktorý sa začína každý pracovný deň o 13:00 h. Jeho súčasťou bude premietanie fulldome filmu v planetáriu, výklad spojený s orientáciou na aktuálnej oblohe a v prípade priaznivého počasia aj pozorovanie Slnka prostredníctvom astronomickej techniky s komentárom nášho odborného pracovníka.

Informáciu o výške vstupného nájdete v našom cenníku.

VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 28. február 2020 o 18:00 h
Náš pravidelný Večer pod hviezdnou oblohou. V piatok o 18:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

Dva malé kúsky skla

Galileove pozorovania ďalekohľadom spôsobili revolúciu, ktorá navždy zmenila náš pohľad na vesmír, naše miesto v ňom a pokračuje už vyše štyri storočia. Dnes už môžeme bežne, tak ako Galileo, pozorovať oblohu cez malé teleskopy a nadchnúť sa jej pôvabmi. V našom filme vás zavedieme medzi súčasných amatérskych pozorovateľov a spolu s nimi objavíte divy a krásy, ktoré vám dokážu sprostredkovať aj malé ďalekohľady. Zoznámite sa aj s vedcami, ktorí nám tento pohľad umožnili.

Po filme vás vo Hviezdnej sále prevedieme pestrým svetom súhvezdí a ďalších objektov na večernej oblohe nasledujúcich dní.

Za priaznivého počasia nasleduje pozorovanie objektov večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad so sprievodným slovom odborného pozorovateľa.

Večerný program odporúčame pre návštevníkov od 10 rokov.

VÝSTAVA: ... Z NAŠICH ASTRONOMICKÝCH EXPEDÍCIÍ
do 29. februára 2020
Od polovice novembra je v našej sci-fi sále inštalovaná výstava s názvom "... z našich astronomických expedícií". Výstava zahŕňa výber najlepších záberov z našich ciest zameraných na dokumentovanie úkazov spojených s tmavou oblohou, za zatmením Slnka a polárnou žiarou.

Súbor veľkoformátových fotografií je možné u nás vidieť počas organizovanej exkurzie alebo v rámci pravidelného programu pre verejnosť až do konca februára 2020.

Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás