Materské školy
Pre najmenších je u nás pripravený program najprv vo hviezdnej a po jeho skončení aj v UFO sále.

HVIEZDNA SÁLA
Vo hviezdnej sále máte možnosť výberu z nasledujúcich rozprávkových programov:

MARTIN A HVIEZDA (22 min.)
Rozprávanie o chlapcovi Martinovi a jeho veľkej túžbe dostať sa k tej najkrajšej hviezde na oblohe. Či sa mu to podarí a čo všetko na svojej ceste objaví, vyrozpráva príbeh venovaný najstarším škôlkarom.

DOMINIK V MESAČNOM CIRKUSE (25 min.)
Pozerali ste sa už niekedy na nočnú oblohu cez ďalekohľad? Určite to skúste!
Uvidíte na nej mnoho zaujímavých vecí a možno zažijete aj neuveriteľné dobrodružstvo tak ako Dominik, hrdina našej kreslenej rozprávky. V ďalekohľade odhalil, čomu sa venujú hviezdy na nebi, pri ceste vesmírom sa zúčastnil pretekov komét, aby nakoniec pristál na Mesiaci a navštívil zriedkavé predstavenie slávneho Mesačného cirkusu.

SLNEČNÝ VOZ (15 min.)
Program Slnečný voz nám znovu priblíži svet gréckych mýtov. Boh Slnka Helios sľúbil svojmu pyšnému synovi Faetonovi, že mu splní akékoľvek želanie a Faeton si vybral jazdu na Slnečnom voze. Bola to úloha veľmi nebezpečná, ale Helios dodržal sľub a Faeton sa vydal na cestu. Program nám prostredníctvom Faetonovej jazdy predstaví súhvezdia zvieratníka, cez ktoré Slniečko počas roka zdanlivo putuje po oblohe

UFO SÁLA
Tu návšteva detí pokračuje formou asi 30 minút trvajúceho interaktívneho rozprávania o najznámejších súhvezdiach, telesách na oblohe a ich pohybe. Na názorných modeloch sa majú možnosť deti oboznámiť pre nich vhodnou formou so základnými údajmi o našej slnečnej sústave, planétach v nej a taktiež trochu bližšie spoznať aj našu Zem.