AKTUÁLNY PROGRAM
VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 22. jún 2018 o 20:00 hod
Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

Zo Zeme do vesmíru

Túžba porozumieť vesmíru začala azda kedysi dávno pri táborových ohňoch, odkiaľ naši predkovia s úžasom a bázňou vzhliadali k nočnej oblohe. Kam od tej doby doputovalo naše poznanie? V programe Zo Zeme do vesmíru prejdeme dlhú cestu skúmania vesmíru, na ktorej uvidíme planéty, hviezdy, Slnko, Mesiac, galaxie a ďalšie súčasti obrovskej vesmírnej mozaiky, ktorá je naším domovom. Program obsahuje množstvo pôsobivých scén a je vhodný ako úvodné zoznámenie sa s naším vesmírom.

Po skončení filmu vám lektor priblíži letnú oblohu, pomôže vám zorientovať sa medzi jej súhvezdiami a oboznámi vás aj s aktuálnou polohou nebeských telies.

V druhej časti večera si za priaznivého počasia na vlastné oči pozriete objekty večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad s výkladom nášho odborného pracovníka.

HUDOBNO-RELAXAČNÝ PROGRAM
štvrtok 28. jún 2018 o 19:00 h
Vo Hviezdnej sále uvedieme program:

Mike Oldfield - Majster tisícich plejbekov

Jedna z najzaujímavejších postáv art-rockovej a populárnej hudby 20. storočia. Nesmrteľnú slávu si získal už ako mladík debutom Tubular Bells. O jeho zaujímavej osobnosti i plodnej skladateľskej dráhe rozpráva ďalší zo série hudobných programov s podtitulom "Majster tisícich plejbekov".
CELOSLOVENSKÉ FINÁLE VEDOMOSTNÝCH SÚŤAŽÍ V ŽIARI NAD HRONOM
V uplynulých týždňoch sa u nás po niekoľkých rokoch opäť uskutočnilo celoslovenské finále dvoch najvýznamnejších astronomických vedomostných súťaží. V spolupráci so Slovenskou ústrednou hvezdárňou v Hurbanove a Slovenskou astronomickou spoločnosťou pri SAV sme pripravili súťažné podmienky pre najlepších žiakov a študentov Astronomickej olympiády a súťaže "Čo vieš o hviezdach?"

S celkovými výsledkami sa môžete oboznámiť v externých odkazoch:

FINÁLE "ČO VIEŠ O HVIEZDACH 2018?"
FINÁLE ASTRONOMICKEJ OLYMPIÁDY

S víťazným tímom študentov Astronomickej olympiády sme sa nerozlúčili nadlho. Už v priebehu jesene sa uskutoční v našom planetáriu tradičné záverečné sústredenie pred odletom na svetové finále IOAA v Číne.Aj tento rok sme sa zapojili do projektu KULTÚRNE POUKAZY 2018. V prípade záujmu si tak môžete u nás až do 12. novembra 2018 uplatniť nárok na zaplatenie vstupného prostredníctvom kultúrnych poukazov.


Tešíme sa na stretnutie v našich priestoroch
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
17 °C