AKTUÁLNY PROGRAM
PRÁZDNINY V PLANETÁRIU
Každú prázdninovú stredu o 16:00 h
Počas letných prázdnin sme pre najmenších tradične pripravili prázdninový program v planetáriu. Každú prázdninovú stredu si deti môžu vychutnať pôsobivý program vo Hviezdnej sále a následne poučný pobyt spojený so zábavným interaktívnym rozhovorom o vesmíre v UFO sále. V prípade priaznivého počasia zakončíte pobyt u nás pozorovaním oblohy hvezdárskym ďalekohľadom so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Program na júl:

11. júl 2018 o 16:00 h - Dobrodružstvo slnečnej sústavy

18. júl 2018 o 16:00 h - Martin a hviezda
(program je určený len pre deti od 4 do 7 rokov)

25. júl 2018 o 16:00 h - Dobrodružstvo slnečnej sústavy

Ďalšie praktické informácie sa dozviete v sekcii vstupné a návštevný poriadok .

Tešíme sa na vašu návštevu!

HUDOBNO-RELAXAČNÝ PROGRAM
štvrtok 26. júl 2018 o 19:00 h
Vo Hviezdnej sále uvedieme program:

Za dverami modrého sveta

Hudobno-relaxačný program je venovaný Vangelisovi, konkrétne jeho albumu Oceanic. Priradením rôznych náladových obrázkov z hlbín mora v rôznych končinách sveta sme tejto kolekcii upokojujúcich skladieb prepožičali aj vizuálnu stránku. Obdivujte s nami krásu koralov, nebezpečné žraloky či pohrebiská vrakov lodí na dne hlboko pod morskou hladinou.

Program doplní fulldome oddychová projekcia krás blízkeho i vzdialeného vesmíru.

Ďalšie praktické informácie sa dozviete v sekcii vstupné a návštevný poriadok .

Tešíme sa na vašu návštevu!

POZOROVANIE ÚPLNÉHO ZATMENIA MESIACA A PLANÉTY MARS V OPOZÍCII
piatok 27. júl 2018 od 21:00 h
Nenechajte si ujsť blížiaci sa mimoriadny pozorovateľský zážitok. V posledný júlový piatok bude možné z nášho územia pozorovať priebeh takmer celého úplného zatmenia Mesiaca a zároveň planétu Mars v opozícii. Týmto dvom vzájomne nesúvisiacim astronomickým úkazom dodáva na atraktivite pokojný letný večer, počas ktorého si ich v prípade priaznivého počasia budeme môcť vychutnať.

Viac informácií o priebehu úkazov nájdete v článkoch na stránkach Slovenského zväzu astronómov:
Úplné zatmenie Mesiaca 27. 7. 2018 – najdlhšie v tomto storočí
Veľká opozícia Marsu 2018

Pre tých, čo si nechcú nechať ujsť celooblohovú projekciu, sme vo Hviezdnej sále (planetárium) od 20:00 h pripravili pásmo fulldome filmov a zoznámenia sa s aktuálnou letnou oblohou.
Verejné pozorovanie zatmenia Mesiaca astronomickou technikou sa uskutoční v čase po 21:00 h až do polnoci iba v prípade priaznivého počasia a bude spojené s výkladom nášho odborného pracovníka.

Ak sa rozhodnete prísť na pravidelný program do planetária a následne na pozorovanie, za vstup zaplatíte v zmysle Základného vstupného (Hviezdna sála + pozorovateľňa).
Ak prídete po 21:00 h len na pozorovanie, výška vstupného je 2 € / osoba.

VÝSTAVA: VESMÍRNE OBSERVATÓRIÁ
Počas leta je v našej sci-fi sále inštalovaná výstava s názvom VESMÍRNE OBSERVATÓRIÁ. Výstava pozostáva zo šiestich panelov a oboznámi vás s problematikou pozorovania vesmírneho priestoru pomocou zariadení umiestnených mimo zemský povrch.

Výstavu je možné si prezrieť počas organizovanej exkurzie u nás alebo v rámci pravidelného programu pre verejnosť až do 23. septembra 2018.
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
22 °C