AKO SA OBJEDNAŤ K NÁM NA PROGRAM
Máte na výber z nasledujúcich možností:

1. Rezervácie individuálneho vstupu na dohodnutý čas pre samostatné skupiny objednávajte telefonicky. Podmienky vstupu nájdete v tomto odkaze.

2. Pre rezerváciu ustálenej skupiny detí z jednej triedy navštevujúcich predškolské alebo školské zariadenia nás kontaktujte na našom telefónnom čísle.

3. V prípade záujmu o účasť na zverejnenom podujatí je nutné rezervovať si vstupenky elektronicky prostredníctvom nášho rezervačného systému. Rezerváciu uskutočníte príslušným odkazom pri každom z plánovaných podujatí na tejto stránke. Po obdržaní potvrdzujúceho emailu sa u nás v pokladni preukážete kódom a zakúpite si vstupenku. Vopred objednanú vstupenku je možné zakúpiť najneskôr 10 minút pred začiatkom predstavenia.

V zmysle platnej vyhlášky ÚVZ SR č. 5/2022 o organizovaní hromadných podujatí umožňujeme vstup na náš program výlučne osobám v režime OP. Teda nasledovným skupinám návštevníkov:

- osobám kompletne očkovaným

- osobám s kontraindikáciou očkovania proti ochoreniu COVID-19 (po preukázaní sa certifikátom a testom podľa usmernenia MZ SR)

- osobám, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

- deťom do 12 rokov a dvoch mesiacov veku bez obmedzenia

Maximálna kapacita obsadenosti je 50 % miest v premietacej sále, čo v našich podmienkach znamená 28 sediacich návštevníkov.

Pred zakúpením rezervovaných vstupeniek vás v zmysle § 1, ods. 5, vyššie uvedenej vyhlášky požiadame o nahliadnutie do potvrdenia o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19, prípadne do digitálneho COVID preukazu EÚ, ak vám bol vydaný.

Dovolíme si vás taktiež informovať, že registračný email, ako kontakt na všetky osoby z vašej objednávky, bude archivovaný pre prípadnú potrebu epidemiologického šetrenia po dobu dvoch týždňov od ukončenia podujatia.

Ďakujeme vám, že pri pobyte v našich priestoroch budete dodržiavať nasledovné preventívne opatrenia.

Pre bližšie informácie a objednávky nás kontaktujte na telefónnom čísle 045/6700 888.

PLANETÁRIUM DEŤOM
piatok 21. januára 2022 o 16:00 h
Pozývame vás na Planetárium deťom v piatok o 16:00 h do Hviezdnej sály, kde uvedieme vo fulldome režime program:

POLARIS - vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci

Predstavte si, že sa na severnom póle z ničoho nič objaví tučniak. Veru na začiatku nášho príbehu sa to skutočne stane. Veľmi rýchlo sa však skamaráti s domorodcom - polárnym medveďom Vladimírom a okrem spoznávania oblohy, začnú spolu objavovať aj zákonitosti striedania svetla a tmy za polárnym kruhom. No a keď pri svojom vedeckom bádaní zostroja lietajúcu ponorku a len tak mimochodom podniknú cestu do vesmíru, o napínavý príbeh je postarané...

Po filme vás vo Hviezdnej sále prevedieme pestrým svetom súhvezdí a ďalších objektov na oblohe nasledujúcich dní.

Ak bude priaznivé počasie, v ďalšom programe sa za upravených podmienok pozriete aj na projekciu objektov na oblohe prostredníctvom astronomickej techniky a so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Program je vhodný pre 8 až 12 ročné deti a zároveň vám pripomíname povinnosť vopred si rezervovať vstupenky.VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 21. januára 2022 o 18:00 h
Pozývame vás na Večer pod hviezdnou oblohou v piatok o 18:00 h do Hviezdnej sály, kde uvedieme vo fulldome režime program:

My sme hviezdy

Z čoho sa skladáme? Kde sa to všetko vzalo? Preskúmajte tajomstvá našej chémie a náš pôvod. Ako súvisí vývoj života na Zemi s tvorbou atómov vo hviezdach a hviezdnych explóziách. Kde sa vzali molekuly potrebné pre život? Toto všetko sa dozviete v rodinnom filme We are stars - Sme hviezdy.

Po filme vás vo Hviezdnej sále prevedieme pestrým svetom súhvezdí a ďalších objektov na večernej oblohe nasledujúcich dní.

Ak bude priaznivé počasie, v ďalšom programe sa za upravených podmienok pozriete aj na projekciu objektov na oblohe prostredníctvom astronomickej techniky a so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Večerný program je vhodný pre návštevníkov od 12 rokov a zároveň vám pripomíname povinnosť vopred si rezervovať vstupenky.


TIPY NA DARČEKY
Máme pre vás ponuku zaujímavých tipov na darčeky s astronomickou tematikou. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte v pracovných dňoch od 08:00 do 15:30 na tel. čísle 045 / 6700 888 alebo emailom na info@planetarium.sk.

Darčekový poukaz pre 4 osoby do planetária

Eurosuvenírová bankovka MAXIMILIÁN HELL

Astronomický kalendár 2022

Astronomická ročenka 2022

Hrnček s motívom KHaP MH

Kniha HVEZDÁREŇ V BANSKEJ BYSTRICI

NAŠE ONLINE AKTIVITY
V pandemickom období, kedy sú naše aktivity značne limitované, vám niektoré z nich prinášame virtuálnePOZORUJTE MEDZINÁRODNÚ VESMÍRNU STANICU ISS
od 18. januára 2022
Od utorka 18. januára 2022 nastávajú večer opäť priaznivé podmienky na pozorovanie Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS z nášho územia. Viac informácií o časoch pozorovateľnosti nájdete v tomto odkaze.
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 1298/21/A
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Verejné obstarávanie