AKTUÁLNY PROGRAM
PLANETÁRIUM DEŤOM
piatok 21. jún 2019 o 17:00 h
V rámci pravidelného programu pre najmenších uvedieme v našej Hviezdnej sále vo fulldome režime program:

So zvieratkami o vesmíre

Ježko, zajac, krtko a sova sú štyria kamaráti, ktorí sa zišli na okraji lesa, aby preskúmali hvezdársku základňu. Všetko je pre nich nové, nikdy nič podobné nevideli a keď vidia štartovať raketu, sú z toho úplne paf. Nikto netuší o čo by mohlo ísť a tak vymýšľajú jeden bláznivý nápad za druhým.

Po skončení príbehu sa v planetáriu naučíme orientovať na večernej oblohe plnej hviezd a v UFO sále si deti v interaktívnom rozhovore s lektorom zábavnou formou overia svoje znalosti o astronómii. Na záver si za priaznivého počasia vyskúšame ako sa pozoruje hvezdárskym ďalekohľadom.

Program je vhodný pre deti od 4 do 8 rokov.

VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 21. jún 2019 o 20:00 h
Náš pravidelný Večer pod hviezdnou oblohou pokračuje najbližší piatok o 20:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

IBEX - hľadanie hraníc slnečnej sústavy

Pripojte sa k vedcom, ktorí skúmajú priestor, kde sa slnečný vietor stretáva s okolitým medzihviezdnym prostredím. Program je určený tým, ktorí sa túžia bližšie zoznámiť s výzvami vesmírneho výskumu. Oboznamuje so vznikom projektu NASA - IBEX (Interstellar Boundary Explorer). Dozviete sa, akým spôsobom IBEX hľadá vysokorýchlostné atómy pre zostavenie mapy najvzdialenejších končín našej slnečnej sústavy.

Po skončení filmu vám lektor priblíži letnú oblohu, pomôže vám zorientovať sa medzi jej súhvezdiami a oboznámi vás aj s aktuálnou polohou významnejších nebeských telies.

V druhej časti večera si za priaznivého počasia na vlastné oči pozriete objekty večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad s výkladom nášho odborného pracovníka.

Večerný program odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov.

HUDOBNO-RELAXAČNÝ PROGRAM
štvrtok 27. jún 2019 o 19:00 h
Vo Hviezdnej sále uvedieme program:

Za dverami modrého sveta

Hudobno-relaxačný program je venovaný Vangelisovi, konkrétne jeho albumu Oceanic. Priradením rôznych náladových obrázkov z hlbín mora v rôznych končinách sveta sme tejto kolekcii upokojujúcich skladieb prepožičali aj vizuálnu stránku. Obdivujte s nami krásu koralov, nebezpečné žraloky či pohrebiská vrakov lodí na dne hlboko pod morskou hladinou.

Program doplní fulldome oddychová projekcia krás blízkeho i vzdialeného vesmíru.

Cestopisno-relaxačné pásmo odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov.

MAXIMILIÁN HELL A PRECHOD VENUŠE
Tento rok si pripomíname 250 rokov od pozorovania prechodu Venuše popred slnečný disk Maximiliánom Hellom. Viac informácii sa dozviete v našom odkaze.
KULTÚRNE POUKAZY 2019
Aj tento rok sme sa zapojili do projektu KULTÚRNE POUKAZY 2019. V prípade záujmu si tak môžete u nás až do 15. novembra 2019 uplatniť nárok na zaplatenie vstupného prostredníctvom kultúrnych poukazov.

Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
23 °C