AKTUÁLNY PROGRAM
PLANETÁRIUM DEŤOM
piatok 25. január 2019 o 16:00 h
Pravidelný program venovaný deťom pokračuje v piatok 25. januára 2019 o 16:00 h. Vo Hviezdnej sále uvedieme vo fulldome režime program:

So zvieratkami o vesmíre

Na okraji lesa sa stretli štyria kamaráti - ježko, zajac, krtko a sova, aby odhalili záhadu obrovských plameňov na oblohe. Možno by sa hádali dodnes, keby nestretli figliara - myšiaka a spolu začali spoznávať vesmír...
V celokupolovej - fulldome rozprávke pre deti približne od 5 do 9 rokov odhalíme ako ľudia objavujú vesmír, alebo ktoré planéty spolu s našou obiehajú okolo Slnka.

V UFO sále s deťmi preberieme, čo už vedia o vesmíre a za priaznivého počasia si vyskúšajú ako sa pozoruje cez hvezdársky ďalekohľad.

Program je vhodný pre deti od 5 do 9 rokov. Ďalšie praktické informácie sa dozviete v sekcii vstupné a návštevný poriadok .

CESTOPISNO-RELAXAČNÝ PROGRAM
štvrtok 31. január 2019 o 19:00 h
Vo Hviezdnej sále uvedieme program:

Na streche sveta

Cestopisný a oddychový program vás pozýva na virtuálnu cestu do vzdialených končín v okolí najvyššieho pohoria sveta. Odletíme z európskeho letiska aby sme pristáli v nepálskom Káthmandú, kde strávime noc a odkiaľ sa následne vydáme s batohom na chrbte k najvyšším končiarom planéty. No a nocuje sa v stanoch alebo u pohostinného domáceho obyvateľstva...

Program doplní fulldome oddychová projekcia krás blízkeho i vzdialeného vesmíru.

Ďalšie praktické informácie sa dozviete v sekcii vstupné a návštevný poriadok .


VÝSTAVA: APOLLO 50 - PRVÝ OBLET
Od začiatku novembra je v našej sci-fi sále inštalovaná výstava s názvom APOLLO 50 - PRVÝ OBLET. Výstava je venovaná programu pilotovaných letov na Mesiac Apollo a jej prvá časť s názvom "Prvý oblet" je zameraná predovšetkým na 50. výročie prvého obletu Mesiaca ľudskou posádkou, ktoré si pripomenieme tento rok v decembri.

Výstavu je možné si prezrieť počas organizovanej exkurzie u nás alebo v rámci pravidelného programu pre verejnosť až do konca januára 2019.
POZORUJTE MEDZINÁRODNÚ VESMÍRNU STANICU ISS
od 22. januára 2019
Od utorka 22. januára 2019 nastávajú večer opäť priaznivé podmienky na pozorovanie Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS z nášho územia. Viac informácií o časoch pozorovateľnosti nájdete v tomto odkaze.
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Oznamy a dokumenty
Linky


Počasie u nás:
0 °C