AKTUÁLNY PROGRAM
VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 23. marca 2018 o 18:00 hod
Zažite nový pohľad na vesmír vďaka celooblohovej (fulldome) projekcii vo Hviezdnej sále. Počas večera uvedieme:

DOBRODRUŽSTVO SLNEČNEJ SÚSTAVY
Na kozmickej ceste slnečnou sústavou odhalíte tajomstvá planét a ich mesiacov ako i ostatných telies nášho vesmírneho domova.

PRECHÁDZKA ZIMNOU OBLOHOU
Pestrý svet starodávnych príbehov a mýtov, ktoré ľudstvo prenieslo na nočnú oblohu vám priblíži lektor v prezentácii, vďaka ktorej sa zorientujete medzi súhvezdiami a nebeskými telesami aktuálnej večernej oblohy.

Za priaznivého počasia si na vlastné oči pozriete objekty večernej oblohy cez astronomický ďalekohľad s výkladom nášho odborného pracovníka.

POZÝVAME VÁS NA DEŇ HVEZDÁRNÍ A PLANETÁRIÍ 2018
nedeľa 18. marca 2018 od 14:00 hod
Pozývame vás do priestorov Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom na poobedie spojené so zábavou a poučením, ktoré sa uskutoční pri príležitosti celoslovenského Dňa hvezdární a planetárií.
Čaká na vás prezentácia slnečnej sústavy a diania na nočnej oblohe v novom digitálnom planetáriu, komentovaná ukážka simulácie letu na obežnú dráhu Zeme, planéty v 3D zobrazení a pre najmenších hry a súťaže s astronomickou tematikou.

V prípade priaznivého počasia budeme pozorovať Slnko a večernú oblohu prostredníctvom astronomickej techniky s výkladom nášho odborného pracovníka. Vstup je zdarma.

Podrobnejšie informácie o nedeľnom dianí u nás nájdete v priloženom letáku.

VÝSTAVA POSTUPOVÝCH PRÁC REGIONÁLNEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽE VOD 2018
do 28. marca 2018
V priebehu mesiaca marec môžete v našich priestoroch navštíviť výstavu ocenených a postupových prác regionálnej výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ 2018. Výstava je prístupná po predchádzajúcej dohode v pracovných dňoch od 09:00 do 15:30 h, alebo ako súčasť vašej vopred objednanej exkurzie či návštevy pravidelného programu pre verejnosť až do 28. marca 2018. Viac informácií sa dozviete na tel. čísle 045 - 6700 888.

Fotogalériu postupujúcich prác si môžete prezrieť aj v elektronickej forme prostredníctvom odkazov zoradených podľa jednotlivých okresov:

Žiar nad Hronom
Žarnovica
Banská Štiavnica

Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 21
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk
Povinné informácie:
Dokumenty a linky

Počasie u nás:
2 °C