Aktuality
Najbližší program
_________________________
O nás
_________________________
Exkurzie + Vstupné
Pre školy
Pre verejnosť
_________________________
Odborná činnosť
AKTUÁLNA OBLOHA
Súhvezdia
_________________________
Povinné informácie


 
Program v planetáriu - júl 2017
Náš pravidelný program "Večery pod hviezdnou oblohou" pokračuje aj v lete každý piatok so začiatkom o 20:00 h. Okrem toho vždy v stredu o 16:00 h budete môcť navštíviť detský program z cyklu "PRÁZDNINY V PLANETÁRIU".

V mesiaci júl uvidíte vo hviezdnej sále tieto programy:Po ich skončení nebude chýbať ani prehliadka aktuálneho diania na nočnej oblohe v planetáriu alebo v prípade detských prázdninových programov pobyt v UFO sále. V prípade priaznivého počasia budete pozorovať aj objekty na skutočnej oblohe prostredníctvom astronomickej techniky so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Viac informácii o najbližšom dianí u nás sa dozviete v časti o našom aktuálnom programe.
 
Navštívte nás počas leta
Počas leta nás môžete navštíviť aj individuálne v menšej skupine formou organizovanej exkurzie. Každá z exkurzií, ktorá v priebehu letných prázdnin navštívi naše zariadenie dostane od nás malý darček - pekný plagát vo formáte A1 znázorňujúci mapu svetelného znečistenia, zábery optických úkazov v atmosfére alebo objekty vzdialeného vesmíru.

Postup pre objednanie hromadnej alebo individuálnej exkurzie a výšku vstupného nájdete v časti EXKURZIE A VSTUPNÉ.

Tešíme sa na vašu návštevu
 
Letná výstava v našich priestoroch

Srdečne vás pozývame do našich priestorov na prehliadku výstavy venovanej vývoju dobývania vesmírneho priestoru pod názvom POZVALI NÁS DO VESMÍRU. Organizované skupiny aj jednotlivci majú možnosť prezrieť si výstavu v pracovných dňoch od 08:00 h do 16:00 h alebo pred začiatkom niektorého z našich pravidelných programov.

V prípade záujmu môžete využiť možnosť prehliadky výstavy aj so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka v dĺžke trvania cca 20 minút. V takom prípade je potrebné zaplatiť 0,50 €/osoba.
 
Pozorujte Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS
dayPočas týchto dní nastávajú vo večerných hodinách z nášho územia opäť výborné podmienky na pozorovanie preletov Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Viac informácií o možnostiach pozorovania a časoch preletov nájdete v jednej z našich príloh.
 
Blíži sa čiastočné zatmenie Mesiaca
Letné, pozorovateľsky prajné večery nám onedlho spestrí úkaz spojený s Mesiacom. Po februárovom polotieňovom zatmení Mesiaca sa nám 7. augusta 2017 večer naskytne príležitosť pozorovať čiastočné zatmenie Mesiaca. Keďže zatmenie začína asi o hodinu skôr ako vychádza Mesiac u nás, budeme môcť pozorovať len druhú časť úkazu. Časové údaje k tomuto úkazu nájdete v odkaze na stránke SZA.