Aktuality
Najbližší program
_________________________
O nás
_________________________
Exkurzie + Vstupné
Pre školy
Pre verejnosť
_________________________
Odborná činnosť
AKTUÁLNA OBLOHA
Súhvezdia
_________________________
Povinné informácie


 
Pravidelný večerný program v máji
Náš pravidelný program "Večery pod hviezdnou oblohou" prezentujeme každý piatok so začiatkom o 20:00 h. V mesiaci máj uvidíte vo hviezdnej sále tieto programy:05. máj 2017 MALÝ KROK PRE ČLOVEKA (film)
12. máj 2017 NÁŠ POHĽAD NA OBLOHU (multimediálny program)
19. máj 2017 UNIVERSUM (multimediálny program)
26. máj 2017 HROZBA Z NEBIES (film)


Po ich skončení nebude chýbať ani prehliadka aktuálneho diania na nočnej oblohe v planetáriu a v prípade priaznivého počasia, aj možnosť pozorovania skutočnej oblohy ďalekohľadom so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Viac informácii o najbližšom dianí u nás sa dozviete v časti o našom aktuálnom programe.
 
Maurícius
Cestopisný program predstaví nádherný ostrov v Indickom oceáne, ktorý je nielen najhustejšie obývanou krajinou Afriky, ale aj prekvapivo rozvinutou krajinou, kde v harmónii vedľa seba žijú ľudia rôzneho pôvodu i náboženstiev. Zoznámte sa s jeho históriou a umením, objavte pre seba jeho krásy. Možno nájdete odpoveď, prečo práve tento kút sveta býva často považovaný za raj na Zemi...

Tento program uvedieme vo štvrtok 25. mája 2017 o 19:00 h v planetáriu.
 
Detský program
V cykle PLANETÁRIUM DEŤOM, uvádzanom vždy v posledný piatok v mesiaci, pokračujeme tento mesiac 26. mája 2017 o 18:00 h programom, ktorý je venovaný predškolákom. Názov programu pre deti vo hviezdnej sále je MARTIN A HVIEZDA. V druhej časti, v prípade priaznivého počasia, môžete so svojimi ratolesťami pozorovať oblohu prostredníctvom astronomického ďalekohľadu.

Viac informácii o dianí u nás sa dozviete v časti o našom aktuálnom programe.
 
Pozorujte Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS
dayPočas týchto dní nastávajú vo večerných hodinách z nášho územia opäť výborné podmienky na pozorovanie preletov Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Viac informácií o možnostiach pozorovania a časoch preletov nájdete v jednej z našich príloh.