PROGRAMY PRE NAJMENŠÍCH

So zvieratkami o vesmíre

Ježko, zajac, krtko a sova sú štyria kamaráti, ktorí sa zišli na okraji lesa, aby preskúmali hvezdársku základňu. Všetko je pre nich nové, nikdy nič podobné nevideli a keď vidia štartovať raketu, sú z toho úplne paf. Nikto netuší o čo by mohlo ísť a tak vymýšľajú jeden bláznivý nápad za druhým.

Produkcia: HaP Brno

Dĺžka: 25 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 

Martin a hviezda

Rozprávanie o chlapcovi Martinovi a jeho veľkej túžbe dostať sa k tej najkrajšej hviezde na oblohe. Aby si splnil svoj sen, musí absolvovať dobrodružnú cestu naprieč vesmírom. No a či sa mu k hviezde naozaj podarí dostať a čo všetko na svojej ceste objaví, vyrozpráva príbeh venovaný najstarším škôlkarom.

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 22 minút

Jazyk: SK

 

 

 

 

 

 

Dominik v mesačnom cirkuse

Pozerali ste sa už niekedy na nočnú oblohu cez ďalekohľad? Určite to skúste! Uvidíte na nej mnoho zaujímavých vecí a možno zažijete aj neuveriteľné dobrodružstvo tak ako Dominik, hrdina našej kreslenej rozprávky. V ďalekohľade odhalil, čomu sa venujú hviezdy na nebi, pri ceste vesmírom sa zúčastnil pretekov komét, aby nakoniec pristál na Mesiaci a navštívil zriedkavé predstavenie slávneho Mesačného cirkusu.

Produkcia: KHaP MH

Dĺžka: 25 minút

Jazyk: SK

odporúčaná veková hranica grafické rozlíšenie programu celooblohová "fulldome" projekcia
Adresa:
KHaP Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom
96501 Žiar nad Hronom, Dukelských hrdinov 1298/21/A
Kontakty:
Telefón: 045 – 6700 888
E-mail: info@planetarium.sk