VEČER POD HVIEZDNOU OBLOHOU
piatok 4. augusta 2023 o 20:00 h
Pozývame vás na Večer pod hviezdnou oblohou v piatok o 20:00 h do Hviezdnej sály, kde uvedieme vo fulldome režime program:

Universe

Vo filme Universe podniknete cestu naprieč celou Galaxiou. Priamo nad vami preletia tie najväčšie aj tie najmenšie hviezdy. Hmloviny, v ktorých hviezdy vznikajú, rovnako ako oblaky horúceho plynu, ktoré v nich zanikajú. A tiež najzvlaštnejšie miesto vo vesmíre..., miesto kde sa sci-fi stáva realitou! Miesto s extrémne vysokou hustotou, ktoré deformuje štruktúru času a priestoru. Čierná diera! Áno, Universe je jedinečnou výpravou časom a priestorom, do miest, kam sa iným spôsobnom nikdy nedostaneme. Sme ľudia modernej doby. Dospeli sme k poznaniu, že atómy a molekuly, ktoré tvoria nás, ale vlastne celý svet, boli kedysi súčasťou hviezd a nimi vytvorených hmlovín. My ľudia sme nielen všetci geneticky prepojení s našími predkami, ale dokonca v podobe atómov v nás, aj s celým vesmírom. My sme vesmír!

Po filme vás vo Hviezdnej sále prevedieme pestrým svetom súhvezdí a ďalších objektov na oblohe nasledujúcich dní.

Ak bude priaznivé počasie nasleduje pozorovanie objektov na oblohe prostredníctvom astronomickej techniky a so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Program odporúčame pre návštevníkov od 12 rokov a zároveň vám pripomíname možnosť vopred si rezervovať vstupenky.